top of page
  • אלירן צורי

המסלקה הפנסיונית, הר הכסף והר הביטוח ההבדלים ביניהם

עודכן: 20 בדצמ׳ 2022


כולנו חוסכים היום לפנסיה. רובנו חוסכים לפנסיה דרך מקום העבודה ויש כאלו שחוסכים גם בביטוחי מנהלים גם קופת גמל, לפעמים ישנה הטבה של קרן השתלמות. אבל שאם נעיר אתכם בשעת לילה מאוחרת, תדעו לומר לנו כמה כסף בדיוק חסכתם? איפה כל המידע פנסיוני שלכם ? היכן נמצאת כל קופה? וכמה סכום צברתם?


מסלקה פנסיונית מה זה בעצם?

המסלקה הפנסיונית הוא אתר מידע מתקדם שבו ניתן להתעדכן בכל הנוגע למידע הפנסיוני שלנו ולבצע פעולות וקבלת מידע מופרט בכל המוצרים הקיימים לנו (כולל ביטוחי חיים).

מדובר במערכת טכנולוגית השייכת למשרד האוצר ובה החוסכים וסוכני הביטוח או היועצים שלהם (בכפוף לייפוי כוח מהלקוח) יכולים לבצע פעולות שונות, לשאוב מידע בנוגע לחסכונות הפנסיוניים הקיימים ולהתנהל בפשטות ונוחות. המסלקה מסוגלת לקבל מידע מופרט ולאפשר לנו לחסוך ולמטב עלויות (דמי ניהול ועוד) ולהפוך את תחום הפנסיוני לנוח ונגיש יותר.דוח מסלקה פנסיונית

המידע המאוחסן באתר המסלקה הפנסיונית הוא חסוי ואיננו נגיש ופתוח כלל. על מנת לקבל אותו באופן אישי ולצפות במידע, יש להזמין דוח מסלקה פנסיונית באופן אישי או על ידי סוכן הביטוח שלכם הדוח כולל את כל סכומי הכסף שנצברו בחסכונות השונים (קרן השתלמות, קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופות גמל) ובאיזה חברת ביטוח או בית השקעות הסכום נמצא, באילו תוכניות כספנו מושקע (רמות סיכון) ומהם דמי הניהול המשולמים.


הר הביטוח והר הכסף הם כלים חיוניים וחינמיים מטעם משרד האוצר, כדי לעשות לנו סדר ולהקל עלינו כמה שיותר למצוא כספים או ביטוחים ישנים.

כלומר, הכלים האלו עוזרים לנו לחסוך כסף או למנוע מצב בו אתם משלמים כפול על אותו ביטוח.


הר הכסף

כמו שמו, מטרתו של כלי זה היא למצוא לנו כספים וקופות, או כספים ששילמנו בעבר ואנחנו אפילו לא זוכרים או מודעים לכך שהם קיימים.

הכלי עוזר לנו למצוא קופות בין אם זה כסף שהפקדנו לקופות גמל, לביטוחי מנהלים, קופת גמל להשקעה, לקרנות פנסיה, לקרן השתלמות.

לפני שמשרד האוצר השיקו את הממשק המצוין הזה, חברות ביטוח ובתי השקעות רבים נהנו מהעובדה שאנשים רבים שכחו מהכסף ולא דרשו אותו, כך שהם למעשה גם גזרו דמי ניהול והם גם נהנים מהכסף שהפקדתם מבלי שתדעו עליו בכלל. בעזרת הר הכסף, אתם לא צריכים להפוך את הבית או את המחסן. לחפש בחשבון האימייל שלכם בעקבות דוחות שנתיים או משכורות שקיבלתם, אלא פשוט להיכנס לאתר של הכלי הזה מטעם משרד האוצר, בעל ממשק ידידותי מאוד למשתמש, שעוזר בקלות לשלוף את כל המידע שיש על החסכונות שלכם בלחיצת כפתור אחת.הר הביטוח

עוד כלי של משרד האוצר שבא לעשות לנו חיים קלים ופשוטים יותר במציאת הביטוחים שלנו, הר הביטוח עוזר לנו למצוא ביטוחים שונים ומגוונים שעשינו החל מביטוח רכב ודירה ועד ביטוח בריאות, ביטוח סיעודי, ביטוח חיים ועוד.


גם כאן מדובר על כלי חינמי ויעיל שחוסך לנו זמן רב בחיפוש אחר מסמכים ומיילים, לאור העובדה שהוא מעניק לנו מיד לאחר שהזנו את הפרטים שלנו, את כל רשימת הביטוחים שיש לנו המפוזרים בחברות הביטוח השונות, וכך אפשר למנוע כפילויות של ביטוח ולחסוך כסף.


אך בדומה להר הכסף, החיסרון של הכלי הוא שהוא לא אומר לנו כמה אנחנו באמת משלמים כל חודש ולא מקבלים מידע מפורט, מה שמצריך גם כאן התערבות של סוכן ביטוח פנסיוני מומלץ שיבדוק את התיק שלכם ויתפור לכם תכנית אישית בהתאם לצרכים שלכם.

הר הכסף VS מסלקה פנסיונית – מה ההבדל ביניהם?

מדובר בשתי מערכות השייכות ומופעלות ע"י משרד האוצר. הר הכסף מיועדת לאיתור חשבונות רדומים (בלתי פעילים) שאין בהם הפקדות כספים מעודכנות (כמו קרנות פנסיה, קופות גמל, קרנות השתלמות וביטוחי מנהלים). המידע באתר מציג את קיום הכספים והיכן הם נמצאים.

המסלקה הפנסיונית מספקת אינפורמציה לגבי כלל החשבונות – פעילים ובלתי פעילים לרבות מידע מלא ועדכני על צבירת החסכונות מכל הסוגים.

הבדל נוסף בין שתי המערכות הוא קבלת המידע בנוגע לנפטרים. אתר הר הכסף מאפשר לחוסכים לבדוק האם לקרובי משפחתם שנפטרו ישנם חסכונות וחשבונות שנותרו להם וליצור קשר עם המקום שבו הם קיימים במטרה למשוך את הכסף כיורשים.


נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.

3 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page