top of page
  • אלירן צורי

בדיקת כפל ביטוחים


כפל ביטוח
כפל ביטוח

מהו ביטוח כפול

כפל ביטוח הוא מצב שבו למבוטח שני כיסויים ביטוחיים או יותר לאותו סיכון.

ביטוח כפול אינו רעיון טוב מכיוון שהוא יגרום לתשלומי פרמיה גבוהים יותר ולסיכון מוגבר לקבלת תביעות בת פיצוי.

כפל ביטוח הוא כאשר למבוטח שני כיסויים ביטוחיים או יותר למקרה ביטוח אחד. כאשר למבוטח יש ריבוי כיסויים, מצב זה נקרא ביטוח כפול.

במאמר זה נבדוק מהי הכפלת ביטוח ומדוע חשוב לדעת.

כפל ביטוח הוא כאשר למבוטח יש יותר מכיסוי אחד לאותו סיכון. זה יכול לקרות אם יש לך ביטוח רכב ודירה, או אם יש לך ביטוח רכב ובריאות.

להלן כמה מהסיבות לכך שחשוב לדעת:

- ייתכן שאתה משלם יותר מדי עבור הכיסוי שלך על ידי כיסוי כפול;

- יתכן שאינך מקבל מספיק כיסוי רק על ידי סוג אחד של כיסוי;

- ייתכן שלא תהיה זכאי להנחות מסוימות מכיוון שיש לך כיסוי כפול;

- ככל הנראה התעריפים שלך יעלו עם הזמן עם כיסויים כפולים.


הקדמה: מהו כיסוי ביטוחי?

ביטוח הוא סוג של ניהול סיכונים. זוהי דרך להגן על עצמך מהנטל הכלכלי של אירוע בלתי צפוי כמו אסון טבע או פציעה אישית.

מהו כפל ביטוח?

ביטוח כפול פירושו שלאחד יש שני סוגי ביטוח שונים המכסים את אותו הדבר. לדוגמה, אם למישהו יש ביטוח בריאות בחברה אחת וביטוח בריאות נוספת בחברה נוספת, יהיה לו כיסוי כפול לשני הפריטים.

מה מכסה כפל ביטוח?

הסוג הנפוץ ביותר של כיסוי כפול הוא כיסוי בריאותי ותאונות אישיות. אז הוא מכוסה בשני סוגי השירותים - גם אם הם אינם מכוסים זה או אחר בפני עצמו.

מה מכסה ביטוח בודד? כיסוי יחיד מתייחס בדרך כלל לביטוח בריאות אחד בלבד - כלומר אם למישהו היה ביטוח בריאות אך לא סוג אחר, אז היה לו כיסוי יחיד.


מהו כיסוי ביטוחי כפול?

כיסוי ביטוחי כפול הוא סוג הכיסוי הנפוץ ביותר ליחידים ולמשפחות.

זהו סוג של ביטוח חיים שמשלם סכום חודשי קבוע לתקופת זמן קבועה. אם המבוטח נפטר לפני תאריך התפוגה, אזי המוטבים שלהם יקבלו את סכום הכסף הכולל משתי הפוליסות.

כיסוי ביטוחי כפול כמו ביטוח בריאות הוא סוג ביטוח שבו המבוטח משלם סכום חודשי קבוע (פרמיה). אם הגיע הרגע להגשת תביעה, רשאי המבוטח להגיש תביעה אחת בלבד לאותו מקרה.

סוג זה של ביטוח נבחר לרוב על ידי אנשים שיש להם סיכון גבוה לתאונות או נוטים למחלות מסוימות. המבוטחים יקבלו את החשבונות הרפואיים שלהם מכוסים כמו גם את הפסד השכר שלהם במקרה שהם לא יכולים לעבוד בגלל פציעה.


מהו כיסוי ביטוח יחיד?

כיסוי ביטוחי יחיד הוא סוג של ביטוח המעניק הגנה לארגון לתקופת זמן מוגדרת.

יתרון אחד של כיסוי ביטוחי יחיד הוא שזה פחות יקר וקל יותר לניהול מאשר כיסוי כפול. זה לא משנה אם יש לכם אותה חברה שמספקת את ביטוח הרכב והדירה שלכם או נפרדים, עם כיסויים שפועלים במקביל זה לזה – בחירה בחברה אחת שתפקח על שתיהן תצמצם את הניירת ותחסוך בעלויות.

כיסוי ביטוחי יחיד הוא סוג ביטוח אשר מכסה רק אירוע או אירוע אחד. הסוגים הנפוצים ביותר של ביטוח יחיד הם ביטוח רכב וחיים. כיסוי ביטוחי בודד שונה מביטוח כפול, שהוא סוג של פוליסה המכסה שני אירועים או תקריות.

יש אנשים שמעדיפים כיסוי ביטוחי בודד מכיוון שהם לא רוצים לדאוג לשלם עבור הוצאה חודשית נוספת. אחרים מעדיפים כיסוי ביטוחי כפול כדי שתהיה להם יותר הגנה למקרה שיקרה משהו לרכב או לביתם.


לפי דוח משרד האוצר ודו"ח מבקר המדינה, 32% מהמבוטחים משלמים על כפל ביטוח.

לישראלי הממוצע יש 3 סוגי ביטוח ובחלק מהמקרים משלם על 4 סוגים. הנפוץ ביותר הוא ביטוח רכב, ואחריו ביטוח דירה, ביטוח בריאות וביטוח חיים.

הדבר עלול להוביל למחירים גבוהים יותר עבור שירותים שאינם מכוסים באף אחד מהביטוחים הללו. זה גם מוביל לבלבול בכל הנוגע לבחירת אילו מהם המתאימים ביותר לצרכיו של כל אחד.

הידעתם שאחד מכל 3 ישראלים משלם על ריבוי ביטוחים? הסיבה לכך היא שהם לא מודעים להבדלים ביניהם, או שהם לא מבינים את הכיסוי הביטוחי שלהם וצריכים לשלם עבור יותר מאחד. לְתַכְנֵן. אז אנחנו רוצים להקל על מציאת הביטוח המתאים לך ולמשפחתך.

בישראל יש הרבה אנשים שמשלמים על שני ביטוחים או יותר. זאת בשל העובדה שהישראלים לא יודע עם מה הם מכוסים.

חשוב לדעת ניתן לשלב פוליסות ביטוח שונות, כי הן אינן מכסות זו את זו. לדוגמה: אם יש לך ביטוח בריאות וביטוח חיים, מבטח הבריאות לא ישלם עבור כל הוצאות רפואיות הקשורות לפוליסת ביטוח החיים שלך.

זו הסיבה שכל כך חשוב להיות מודע לאיזה סוג ביטוחים יש לך וכיצד הם עובדים יחד. ניתן לחסוך בעלויות הביטוחים באמצעות בדיקת כפל ביטוחים מקצועית באתר הר הביטוח!


בדוק שוב את הכיסוי הביטוחי שלך בסוף השנה

תמיד כדאי לעשות בדיקה תקופתית של תיק הביטוח שלך. זה יבטיח שלא תפספס שום כיסוי ושאתה מקבל את התעריפים הטובים ביותר שאפשר.

כדי לוודא שלא חסר לכם שום כיסוי, חשוב להסתכל על פוליסות ביטוח הבית, הרכב וביטוח החיים שלכם. כל אלה צריכים להיות מעודכנים בשינויים האחרונים בחקיקה. חשוב גם לדעת איזה כיסוי יש לכם להוצאות רפואיות וכמה זה יעלה ליום או לשנה אם יקרה משהו.

חשוב גם לדעת כמה תעלה הפוליסה שלכם בכל יום או כל שנה אם יקרה משהו.

חשוב לבצע בדיקה תקופתית של תיק הביטוח. סוף השנה הוא זמן מצוין לעשות את זה מכיוון שאולי פקעת כיסוי או שכחת פוליסות מסוימות.

ישנם שני סוגי כיסויים עיקריים שעליכם לעקוב אחריהם: ביטוח חיים וביטוח בריאות. חשוב לוודא שאלו מעודכנים, במיוחד אם זה עתה התחלתם עבודה חדשה או ילדתם.

רוב האנשים לא מבינים שהם יכולים לחסוך הרבה כסף על דמי הביטוח שלהם על ידי בדיקה כדי לראות אם הם עדיין מבוטחים. הזמן הטוב ביותר לעשות זאת הוא בסוף השנה. חברות הביטוח בדרך כלל שולחות הודעות חידוש בחודשים נובמבר ודצמבר, וזה הזמן המושלם לוודא שאתה עדיין מבוטח עבור מה שאתה צריך.נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.

#הצהרתבריאות #הרהביטוח #הר הביטוח.

19 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page