top of page
  • אלירן צורי

מה ההבדלים בין סוגי הביטוחים

עודכן: 22 בנוב׳ 2022


ההבדלים בין סוגי הביטוחים
ההבדלים בין סוגי הביטוחים

ענף הביטוח הוא אחד הענפים התחרותיים בעולם. ישנם סוגים רבים של ביטוחים שונים, אך כולם מתפקדים לספק הגנה מפני הסיכון של הפסד כספי.

סוגים מסוימים כוללים ביטוח חיים, ביטוח בריאות וביטוח רכב. ישנם גם סוגים שונים של כיסויים שניתן לרכוש לבית או לעסק.

העלות והכיסוי משתנים בהתאם לסוג הנרכש ומה הצרכים שהוא יכסה.


סוגי הביטוח השונים הם כדלקמן:

1. ביטוח חיים

2. ביטוח בריאות

3. ביטוח רכוש

4. ביטוח רכב

5. ביטוח עסק

6. ביטוח דירות

7. ביטוח פיצויי עובדים

8. כיסוי הגנה מפני פציעה אישית (PIP).

9. כיסוי חבות נזקי רכוש (PDL).

10. כיסוי מטריהביטוחי בריאות

ביטוחי בריאות שונים כוללים כיסויים למגוון רחב של מחלות ואופרציות רפואיות. מטרתו העיקרית של ביטוח בריאות היא לאפשר לכם לקבל טיפול רפואי במקרים בהם ביטוח הבריאות הממלכתי אינו נותן מענה מספק או כאשר אתם רוצים לקבל את הטיפול במסגרת הרפואה הפרטית.

ביטוח בריאות כולל בין היתר כיסויים שונים כגון:


כיסוי לניתוח פרטי – ביצוע ניתוחים פרטיים לפי בחירתכם בארץ או בחו"ל לרבות כיסוי עלויות המנתח, אשפוז וציוד רפואי

כיסוי לעלויות מנתח פרטי, רופא מרדים, הוצאות אמבולנס, טיפול סיעודי משלים

תרופות יקרות – תרופות אשר אינן ניתנות בהשתתפות חלקית או מלאה ואשר אינן כלולות בסל הבריאות

הטסה רפואית – מכל מקום בעולם

הוצאות המשפחה

פיצוי או תשלום כספי במקרה של ניתוח גדול או אשפוז ארוך

פיזיותרפיה וטיפולים אחרים

פיצוי למקרה מוות

כיסוי להשתלות – השתלות בארץ או בחו"ל

פיצוי למקרה של מחלה קשה כגון איידס, סרטן

גמלה חודשית לטיפול סיעודי לאחר אשפוז או ניתוח

טיפול שיניים

טיפול פוריות

כל חברת ביטוח מציעה פוליסות שונות – קופות חולים גם הן מציעות הרחבה לסל הביטוח הבסיסי ויש לבחון בתשומת לב את הכיסוי הנדרש, החרגות שונות וכן למנוע כפל ביטוח – ביטוח מיותר. עוד בנושא – ביטוח בריאות פרטי

ביטוח סיעודי

ביטוח סיעודי נועד לאפשר טיפול סיעודי במקרים בהם המבוטח זקוק לטיפול, השגחה או סיוע מכל סיבה שהיא. בניגוד למה שרבים חושבים – ביטוח סיעודי אינו מיועד לקשישים ולמבוגרים בלבד – ישנן צעירים רבים הזקוקים לטיפול סיעודי כתוצאה מתאונות, מחלות קשות, לאחר ניתוח וכדומה. ביטוח סיעודי מקל על המשפחה – טיפול סיעודי יכול לעלות אלפי שקלים בחודש – ובמידה ונדרש טיפול במשך 24 שעות ביממה – יכול להגיע ליותר מ-10,000 ש"ח כל חודש – ולכן קיים הביטוח הסיעודי.

פוליסות ביטוח סיעודי מכסות בין היתר את המצבים הבאים:

• תשלום קבוע במקרים והמבוטח מוגדר כחולה במצב סיעודי • מימון חלק או כל עלות מטפלת סיעודית – או השתתפות בעלות עובד זר / עובדת זרה • מימון טיפול סיעודי בבית אבות / בית אבות סיעודי

ביטוח חיים

ביטוח חיים כשמו כן הוא – במקרה חס וחלילה של מוות – זכאים המוטבים לקבל סכום כספי קבוע. ביטוח חיים נועד לאפשר רמת חיים ליורשי המבוטח או להבטיח תשלום הלוואה (מי שלקח משכנתא למשל). ביטוח פנסיה, ביטוח מנהלים נועדו לממן את המשך החיים לאחר הפרישה – חוק פנסיה חובה מעניק רובד בסיסי של פנסיה לכל עובד שכיר אולם במקרים רבים אינו מאפשר שמירה על רמת החיים להם הורגלתם. ביטוח פנסיוני או ביטוח מנהלים נותן תגמולים חודשיים לפנסיונרים – גובהו מושפע מגיל ההצטרפות לביטוח ומגובה השכר שבגינו הופרשו התשלומים.

ביטוח לאומי

המוסד לביטוח לאומי הינו הרובד הסוציאלי הבסיסי במדינה – כל אחד חייב בתשלומי ביטוח לאומי – עצמאים, שכירים, מובטלים וסטודנטים. ביטוח לאומי מעניק גמלאות שונות כגון – גמלת סיעוד, קצבת זקנה, ביטוח אבטלה, ביטוח בריאות (השירות ניתן באמצעות קופת חולים בה אתם חברים) וגמלאות נוספות – הרחבה תוכלו למצוא באתר הביטוח הלאומי.

ביטוח רכב

ביטוח רכב מחולק שני סוגים: ביטוח חובה לרכב – ביטוח אשר חובה עליכם לבצע ומטרתו לממן את כל התשלומים בגין בפגיעה בגוף וביטוח רכוש – ביטוח הידוע בשם ביטוח מקיף לרכב או ביטוח צד ג'. ביטוח מקיף / ביטוח צד ג' הינו אופציה – אתם לא חייבים לבטח את רכבכם בביטוח זה אולם במידה ולא תעשו כן, תהיו עלולים לשאת בתשלומים גבוהים במקרה של תאונה. ההבדל בין ביטוח מקיף ובין ביטוח צד ג' הינו שביטוח צד ג' מכסה אך ורק את הנזקים הנגרמים לרכב אחר (לא הרכב שלכם) במקרה של תאונה. ביטוח מקיף לעומת זאת, מכסה הן את הנזקים הנגרמים לרכבים אחרים, הן את הנזקים נגרמים לרכבכם וכן מפצה אתכם במקרה שרכבכם נגנב.

ביטוח דירה / אלמנטרי

אין חובה לעשות ביטוח דירה או כל ביטוח אלמנטרי אחר (כמו ביטוח עסק / חנות) או במקרים מסוימים כמו לקיחת משכנתא או הלווה – המלווה (בדרך כלל הבנק או בנק למשכנתאות) יתנה את מתן המשכנתא בעריכת ביטוח לנכס.

ביטוח דירה כולל לרוב את הכיסויים הבאים:


ביטוח שריפה – למקרה של שריפה ונזקי אש

ביטוח רעידת אדמה

נזקים שונים – נזקי טבע, הצפות

ביטוח מבנה ביטוח הכולל סעיפים רבים

כיסוי לרכוש – מפני גניבה, פריצה, שריפה או אש

ביטוח נזקי מים – כתוצאה מנזילות, התפוצצות צינורות

נזק צד ג' – נזק הנגרם למבקרים בדירה / נכס

ביטוח הרכוש המשותף – כיסוי המיועד לוועדי בתים לביטוח הרכוש המשותף

אם עליכם לבצע ביטוח לצרכי משכנתא בלבד – אתם יכולים לעשות ביטוח מבנה בלבד ובכך לחסוך בעלויות.

ביטוחים נוספים – סוגי ביטוח

ביטוח נועד לכסות נזק הנגרם כתוצאה מאירוע שאפשרות התרחשותו אינה ודאית (אולם ניתן להעריכו באמצעים סטטיסטיים) ולכן ניתן לבטח כמעט כל דבר שאינו נוגד את תקנת הציבור.

ביטוחים נוספים כוללים בין היתר:

ביטוח רשלנות מקצועית – לבעלי מקצוע כגון עורכי דין, רואי חשבון, רופאים, רשלנות רפואית ביטוח דירקטורים – למקרה תביעות הקשורות לתפקודם.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא. *אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.


0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page