top of page
  • אלירן צורי

מהי בדיקת MRI ואיך ביטוח הבריאות יכול לעזור

עודכן: 20 בספט׳ 2022


1. מהי בדיקת MRI?

בדיקת MRI היא כאמור דימות בתהודה מגנטית. מכשיר ה-MRI הוא למעשה שדה מגנטי רב עוצמה שלתוכו מוכנסים הנבדקים. במהלך הבדיקה משוגרים אל האזור שאותו רוצים לבחון – המוח, בית החזה, הגב, הבטן, כלי דם, מפרקים שונים ועוד – גלי רדיו. גלי הרדיו משפיעים על המגנטיות של הפרוטונים בגוף (ובפרט יוני המימן שבמים שבגופנו), השינויים נמדדים ועל בסיס זה מספק המכשיר תמונה מפורטת של הרקמות הפנימיות שמרכיבות איבר כזה או אחר.

הבדיקה אינה פולשנית, נמשכת במרבית המקרים בין 20 ל-50 דקות ולאחריה ניתן לשוב לשגרה. כאמור אין צורך בקרינה כדי לבצע את הסריקה, ועל כן היא נחשבת לבטוחה במיוחד.


2. מהו המחיר של בדיקת MRI?

מחיר MRI מושפע מסוג הבדיקה ומהסיבה שבגללה נדרשת בדיקה מתקדמת ויקרה זו. בחלק מהמקרים הבדיקה החיונית נכללת במסגרת סל הבריאות ועל כן אין צורך לשלם עבורה. יחד עם זאת ישנם גם מצבים רפואיים שבהם ההפניה היא לבדיקת דימות אחרת, CT – שאמנם גם היא מדויקת אבל מצד שני לא תמיד היא מספקת ממצאים מפורטים כמו ה-MRI ובנוסף היא חושפת את הנבדקים לקרינה מייננת שעלולה להיות גם מסוכנת.

3. איך משפיעים התורים הארוכים של המחיר?

כדאי לקחת בחשבון את התורים הארוכים לבדיקות ה-MRI. הסיבה לכך היא מיעוט המכשירים ביחס לגודל האוכלוסייה – 5 מכשירים לכל מיליון בני אדם, וזאת למרות שעלות המכשיר היא כ-6 מיליון ש”ח בלבד (לשם השוואה, בגרמניה למשל ישנם 35 מכשירי MRI לכל מיליון בני אדם ואפילו בלטביה היחס הוא כמעט 14 מכשירים למיליון אנשים). ההמתנה הממושכת לתור מייצרת מן הסתם מתח רב אצל הנבדקים שסובלים מחוסר ודאות וחוששים מפני הרע מכל, ועלולה לגרום גם לנזקים בלתי הפיכים עקב החמרת המצב הרפואי בזמן ההמתנה לבדיקה ואבחון.


איך לא לחכות זמן רב לתור פנוי?

הכירו את כתב השירות של ביטוחי הבריאות - אבחון מהיר

​למי מיועד כתב השירות?

כתב השירות, מרכז פרטי לאבחון רפואי מהיר, מיועד למבוטחי פוליסות ביטוח הבריאות הפרטיות של בחברות הביטוח המעוניינים להבטיח לעצמם ולבני משפחתם את הטיפול הרפואי הפרטי המתקדם והטוב ביותר בזמינות גבוהה, בעת הצורך, ללא תקופות המתנה ארוכות ובלי תלות במימון סל הבריאות הציבורי.

השירות ניתן בבית-החולים או נותני שירות לחברות הביטוח, ובמסגרתו ניתן לקבל :

* טכנולוגיה מתקדמת העומדת בתקנים הגבוהים בעולם

* זמינות גבוהה של תורים.עיקרי השירות

כתב השירות כולל:

  • מוקד טלפוני לאבחון מהיר

  • פגישת אבחון על-ידי רופא בבית-החולים אסותא ברמת החייל

  • ביצוע בדיקות אבחנתיות לפי החלטת הרופא: הבדיקות האבחנתיות באסותא מאפשרות קבלה מהירה של תוצאות בדיקות, לרבות כאלו שלעתים אינך זכאי להן במסגרת ההסדר של קופות החולים, בהתחשב במצבך הרפואי. לעתים מדובר בבדיקות המתבררות כבעלות חשיבות מכרעת לקביעת אופן הטיפול במצבך. ברשימת הבדיקות במסגרת כתב השירות נכללות: דימות תהודה מגנטית (MRI), טומוגרפיה ממוחשבת (CT) בטכנולוגיה החדישה בעולם, וכן תהליכי אבחון יקרים נוספים, זאת לצד בדיקות השגרה המוכרות, כגון בדיקות דם ושתן וצילומי רנטגן. חשוב לדעת: הבדיקות הכלולות במסגרת כתב שירות זה הינן בדיקות המבוצעות על ידי אסותא בלבד. אסותא מבצעת מגוון רחב של בדיקות, אולם ישנן מספר בדיקות שלא מתבצעות במרכזים הרפואיים באסותא ולכן אינן כלולות במסגרת כתב השירות "מרכז פרטי לאבחון מהיר".

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.


5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page