top of page
  • אלירן צורי

מהו ביטוח בריאות

עודכן: 22 בנוב׳ 2022


מהו ביטוח בריאות
מהו ביטוח בריאות

ביטוח בריאות פרטי מהווה פתרון מצוין לבעיות קבועות ומתמשכות של מערכת הבריאות הציבורית במדינת ישראל ומאפשר לנו שליטה מלאה בתהליך הטיפול הרפואי, הביטוח מעמיד לרשותנו אמצעים לקבלת הטיפול הנחוץ לנו במהירות וביעילות על ידי טיפול רפואי של הרופאים הטובים ביותר בארץ ובעולם. כדי להבטיח את עתיד המשפחה שלנו (חלילה) במקרה החמרה במצב הבריאותי שלנו. ולכן ניתן לנו להרכיב ביטוח בריאות פרטי, הכולל כיסוי בריאותי מקיף לכל צורך, בארץ ובחו"ל שנותן לנו שקט נפשי

לרוב ביטוחי הבריאות כוללים כיסויים עבור ניתוחים, מחלות קשות, השתלות ותרופות שאינן כלולות בסל הבריאות מבחינתי ביטוח בריאות הינו ביטוח חובה לכל אזרח במדינה ותפקידו של הביטוח הוא להבטיח למבוטחינו את ההגנה הטובה ביותר.


מדוע חשוב לרכוש ביטוח בריאות פרטי?

כל אזרח במדינת ישראל זכאי לביטוח בריאות ממלכתי המעניק כיסוי בסיסי, ואליו מצטרפים הביטוחים המשלימים של קופות החולים המעניקים כיסוי לשירותי בריאות משלימים כמו טיפולי שיניים, טיפולים אלטרנטיביים ועוד.

כיסויים אלו מספיקים לנו במהלך השגרה היומיומית, אך כאשר אנחנו נתקלים במצב בריאותי שאינו שגרתי, כמו למשל ניתוח, השתלה או טיפול מיוחד אחר, המענה אותו נותנים ביטוחי הבריאות הממלכתיים לוקה בחסר עד לא קיים - המתנה של חודשים לבדיקת רופא מומחה, ניתוח ללא אפשרות לבחור את זהות הרופא המנתח ורכישת תרופות בעלויות של עשרות אלפי שקלים כי הן אינן כלולות בסל הבריאות הם רק חלק מהמצבים הקשים אותם ניתן למנוע באמצעות פוליסה פרטית.

ביטוח בריאות פרטי מבטיח לכם כיסוי רחב ומקיף לאירועים רפואיים כגון: ניתוח בישראל, השתלה או טיפול מיוחד אחר- למבוטחים תהיה זכות לקבלם במסגרת פרטית שאינה תלויה במערכת הבריאות הציבורית, ע"פ המפורט בתנאי הפוליסה.*

מהם היתרונות של ביטוחי בריאות?

  • הפוליסה הפרטית מאפשרת לכם שליטה מלאה בתהליך הטיפול הרפואי ללא תלות והמתנה לאישורים של ועדות שונות במשרד הבריאות ו/או קופות החולים.

  • עלויות האשפוז, הטיפול וצרכים הנלווים, ממומנות על ידינו. במקרים רבים מדובר בסכומים של עשרות ומאות אלפי דולרים.

*ניתוחים בישראל- בחירה מתוך רשימת רופאים נותני שירותים (החל מ2016)

מה כוללים ביטוחי הבריאות הפרטיים?

הפוליסות הפרטיות מותאמות באופן אישי למבוטח ולצרכיו. כשאתם רוכשים ביטוח בריאות פרטי לכם ולבני משפחתכם, אתם יכולים לבחור את המרכיבים המתאימים לכם.

ניתוחים – במקרה בו תזדקקו לניתוח או טיפול מחליף ניתוח, פוליסת בריאות פרטית מאפשרת לבצע את הניתוח באמצעות רופא מתוך רשימת רופאים.

תרופות – פוליסת ביטוח פרטית מעניקה כיסוי לתרופות שאינן כוללות בסל הבריאות ואושרו לשימוש עפ"י התוויה בחו"ל או תרופות שהינן בסל הבריאות והן אינן מוגדרות עפ"י התוויה לטיפול במצבו הרפואי של המבוטח ואושרו לשימוש בחו"ל.

הפוליסה מעניקה לכם גב כלכלי למצבכם מבין התרופות המאושרות בארץ ובעולם, מעניקה החזר הוצאות עבור טיפול תרופתי ומצמצמת את התלות במערכת הבריאות הציבורית.

השתלות וטיפולים מיוחדים - סל הבריאות הממלכתי רחב ומגוון, עם זאת לא תמיד יכול להעניק את הפתרון הכולל והמהיר ביותר. במקרה בו עולה צורך בהשתלה או בטיפול מיוחד בחו"ל ואף עשויה להיות מצילת חיים עומד בפני המבוטח אתגר כלכלי לא פשוט למימון הטיפול בצורה המהירה והטובה ביותר. הפוליסה מעניקה מימון הוצאות עבור השתלה ללא תקרה וכיסוי לטיפולים מיוחדים בחו"ל.


מהו שב"ן והאם זה נחשב לביטוח בריאות פרטי?

שב"ן (שירותי בריאות נוספים) אלו השירותים המשלימים שמציעות קופות החולים למבוטחיהן במסגרת הביטוחים המשלימים. שירותי הבריאות הנוספים כוללים שירותים שאינם חלק מסל הבריאות הממלכתי, כמו טיפולי שיניים, רפואה משלימה, בדיקות, ייעוץ רופא מומחה וכדומה, אך הם אינם מעניקים רבים מהכיסויים שמעניקות פוליסות הביטוח הפרטיות.


מובהר כי המידע המבוא באתר מבטא את מיטב הבנתם של המעורבים בכתיבתו, ואין לראותו כמידע שלם וממצה. מידע זה אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ולהתייעצות עם יועצים משפטיים מקצועיים, באשר לכל עניין ומקרה, לגופם.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא. *אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.


24 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page