top of page
  • אלירן צורי

אתר הר הביטוח -מכניס סדר לערמות הביטוחים שלכם

עודכן: 22 בנוב׳ 2022


אתר הר הביטוח
אתר הר הביטוח

לא הרבה אנשים יודעים אילו ביטוחים קיימים ברשותם, ועוד הרבה פחות אנשים יודעים אם הם משלמים פעמיים על אותו ביטוח. כן. פעמיים. למשל פוליסת ביטוח חיים שנרכשה לפני עשר שנים, נשכחה, ונרכשה שוב. הכנסת סדר בביטוחים מאפשרת חיסכון משמעותי על פוליסות ביטוח מיותרות או כפולות.


אז אם אתם זוכרים במעומעם שבשלב כלשהו בחייכם רכשתם, או שנרכשה עבורכם פוליסת ביטוח חיים, משכנתא, בריאות או ביטוח דירה, או שאתם לא זוכרים בכלל איזה ביטוחים יש לכם ובאילו חברות ביטוח אתם מבוטחים, פעולה פשוטה של השוואה ובדיקת הביטוחים הקיימים ברשותכם חוסכת לכם כספים רבים, תוך שמירה על זכויותיכם.


כן. כל הביטוחים, כולל כולם

כולל ביטוח דירה, רכב, בריאות, משכנתא, חיים, ביטוח סיעודי, או ביטוחים שנרכשו על שמכם במשך השנים במקומות עבודה שונים או דרך קרובי משפחה. כל פוליסת ביטוח שאי פעם רכשתם בחברת ביטוח או דרך סוכן ביטוח נחוש, יופיע לפניכם.


התמונה המלאה הזאת תאפשר לכם להבין אם אתם משלמים פעמיים על אותו ביטוח, לבטל את כפל הביטוחים, וכבר להתחיל את הכנסת הסדר בביטוחים שלכם, עם חיסכון משמעותי. אבל אל תהיו פזיזים, כי יש ביטוחים שונים שנראים זהים אבל למעשה הם שונים.


חפשו את ההבדלים

פוליסות ביטוח בריאות, למשל, עשויות להתייחס לרכיבים שונים, וחשוב להבין את תכולת הפוליסה לפני שאתם מבטלים אותה. אם החפיפה בין הביטוחים היא מלאה, בטלו את אחת הפוליסות. אבל אם קיימים הבדלים, אולי כדאי לפנות לחברת הביטוח ולאחד את שתי הפוליסות, על מנת שלא לאבד חלק מההטבות שלכם.


חשוב גם להבין שביטוחי בריאות יכולים להיות פרטיים, כלומר, כשאתם רכשתם אותם בעצמכם, או קבוצתיים, כשהם נרכשו על שמכם דרך מקום עבודה מהעבר. במקרה זה, כמובן שאחת הפוליסות היא מיותרת.


כפל ביטוחים - כסף לפח

בנוסף, חשוב לזכור שביטוחים כפולים לא עוזרים לכם בשום דבר. המומחים שלנו מספרים על אנשים רבים שניגשים אליהם במטרה לממש את הביטוחים הכפולים שלהם – לדוגמה, במקרה שהייתה שריפה בבית, והיו שתי פוליסות לביטוח תכולת דירה, ינסו לקבל החזר כפול. אך הדבר המצער הוא שברוב המוחלט של המקרים, מימוש כפל ביטוחים הוא אינו בגדר האפשר. עובדה זו הופכת את השימוש בהר הביטוח לקריטי – אלא אם כן אתם רוצים לזרוק אלפי שקלים בשנה לפח.לבחור בביטוח הנכון עבורך

הכסף המיותר לא יוצא רק על ביטוחים כפולים, אלא גם על ביטוחים יקרים ולא מותאמים. מדו"חות של רשות ההון עולה כי קיימים פערים עצומים בין הפרמיות שמציעות חברות הביטוח בעבור כיסויים זהים. כך לדוגמה, פוליסת ביטוח בחברה מסוימת עשויה לעלות לכם סכום מסוים, ואותה הפרמיה בחברה אחרת תעלה מאה אלף שקלים יותר (בחישוב ל-30 שנה).

הממצאים האלה מחייבים כל אחד לערוך בדיקה מקיפה לנתוני הביטוח שלו, ולהיעזר בגורם מקצועי כדי להגיע למצב אופטימלי. משרד האוצר הקים את אתר הר הביטוח, שמאפשר לכל אחד לקבל במהירות את המידע על הביטוחים שלו. יחד עם זאת, לא כל המידע חשוף באתר, ואם אתם רוצים לקבל מידע עדכני ומדויק כדי לעשות הבדל של ממש בפוליסה – כדאי להיעזר בגורם מקצועי.

בחירת הביטוח המתאים יכולה להיות משימה קשה. למרבה המזל, ישנם כלים ומשאבים רבים זמינים כדי להקל.

ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת פוליסת ביטוח עבורך. חלק מהגורמים הללו כוללים את גילך, בריאותך, עיסוקך ומצבך המשפחתי.

כמו כן, ישנם מספר סוגי ביטוח שונים שתוכלו לבחור מהם, לרבות ביטוח חיים, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח דירה וביטוח רכב.

מה זה ביטוח?

ביטוח הוא סוג של ניהול סיכונים, המסייע בהגנה מפני ההשלכות הכספיות של אירוע לא וודאי. זה כולל מתן הגנה מפני אובדן רכוש, נזק לרכוש ופגיעות אישיות.

איך אתה יודע איזה ביטוח אתה צריך?

זה יהיה תלוי באורח החיים שלך ובכמה אתה מעריך את הנכסים שלך. ניתן לחלק את הביטוח לשתי קטגוריות: כיסוי חיים וכיסוי כללי. כיסוי החיים כולל ביטוח חיים, כיסוי מחלות קשות וביטוח הגנת הכנסה, בעוד שכיסויים לא חיים כוללים ביטוח תכולת דירה, ביטוח רכב וביטוח נסיעות.

מהם הסוגים השונים של כיסוי חיים?

פוליסות חיים נועדו לספק תשלום חד פעמי במקרה שבו בעל הפוליסה נפטר או סובל ממחלה קשה. התשלום החד פעמי יכול לשמש לכל דבר, החל בעלויות הלוויה ועד לתשלום חובות או החזרי משכנתא. ישנם שני סוגים של פוליסות חיים: פוליסות חיים לתקופות ופוליסות חיים שלמות (מוכר גם מדיניות חיים אוניברסלית). ביטוח לתקופה נועד לשלם סכום חד פעמי לאחר פרק זמן קצוב, בדרך כלל 10 או 20 שנים. פוליסות חיים שלמות נועדו לספק כיסוי לכל החיים ולרוב מגיעות עם פרמיות נמוכות לשנים הראשונות. בשביל מה אני יכול להשתמש בפוליסת חיים שלמים? ביטוח חיים שלם נועד לספק כיסוי לכל החיים ובדרך כלל מגיע עם פרמיות נמוכות כאשר אתה רוכש אותו למספר שנים (בדרך כלל 4-15 שנים). ייתכן שתוכל להשתמש בסוג זה של ביטוח לכיסוי הוצאות רפואיות או לעזור לך לחסוך לפנסיה. במה שונה ביטוח חיים שלמים מסוגים אחרים של ביטוח חיים? שלא כמו טווח וטווח מתחדש, ביטוח חיים שלמים אינו מיועד לספק כיסוי זמני. ביטוח חיים שלם מכסה את כל חייו של המבוטח, והפרמיות נוטות להיות נמוכות יותר ברכישה למשך מספר שנים בכל פעם.
מובהר כי המידע המבוא באתר מבטא את מיטב הבנתם של המעורבים בכתיבתו, ואין לראותו כמידע שלם וממצה. מידע זה אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ולהתייעצות עם יועצים משפטיים מקצועיים, באשר לכל עניין ומקרה, לגופם.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא. *אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page