top of page
  • אלירן צורי

ביטוח שיניים

עודכן: 22 בנוב׳ 2022


ביטוח שיניים
ביטוח שיניים

ביטוח שיניים הוא סוג של ביטוח המכסה את עלות טיפול השיניים.

ביטוח שיניים אינו מושג חדש, אך הוא גדל בשנים האחרונות בפופולריות שלו והפך זמין יותר.

עלות טיפולי השיניים עלתה משמעותית בעשורים האחרונים, מה שאומר שאנשים רבים מחפשים כיום דרכים זולות לכסות את עלות טיפול השיניים שלהם. יש גם כמה יתרונות אחרים לביטוח שיניים.

מרבית פוליסות ביטוח השיניים של הראל הנן קבוצתיות. איזה סוגים של ביטוח שיניים יש?

ביטוח שיניים נחלק לשני סוגים בעיקר – ביטוחים משמרים וביטוחים משקמים. הביטוחים המשמרים כוללים טיפולים שוטפים כמו טיפולי שורש, סתימות, עקירות וניקוי אבנית, הטיפולים המשקמים כוללים טיפולים כגון השתלות, כתרים, יישור שיניים, גשרים וכדומה. מבחינת סוג ביטוח השיניים יש לומר כי ישנו ביטוח שיניים פרטי וביטוח שיניים לעובדים, ביטוח השיניים הפרטי הוא הביטוח הרגיל עליו אנו מדברים כאשר אנו מדברים על ביטוח שיניים במסגרת חברת ביטוח וביטוח שיניים לעובדים היא למעשה הטבה אותה מספק בעל חברה לעובדיו, ביטוח שיניים לעובדים משתלם גם לחברת הביטוח בשל כמות המבוטחים אך גם לבעל העסק שכן ביטוח קולקטיבי הוא תמיד זול יותר. לכמה זמן תקף הביטוח?

בין שמדובר בפוליסה פרטית או קולקטיבית, פוליסה לביטוח משמר, או משמר בתוספת ניתוחי חניכיים, נערכת לשלוש שנים מיום תחילת הביטוח, עם אפשרות לחידוש אוטומטי, בכפוף לתקנות הפיקוח על עסקי ביטוח קבוצתי. הפוליסה לביטוח המשקם, או משקם בתוספת כיסויים אחרים (כגון השתלות או יישור שיניים), נערכת לשש שנים מיום תחילת הביטוח, עם אפשרות דומה לחידוש אוטומטי. פרישה מהביטוח מי שהצטרף לביטוח אינו יכול לצאת ממנו אלא בתום התקופה שנקבעה, כיוון שמיד עם צירופו לביטוח הוא יכול לזכות בהחזר עבור טיפולים שביצע, בעוד שהפרמיות ששילם עדין לא מכסות את העלות ששולמה בגין תביעותיו. אולם יש חריגים בעניין זה: עובד שיחסי העובד-מעביד בינו ובין בעל הפוליסה הסתיימו, או עובד שיצא לגמלאות, יכול לפרוש מהביטוח מיידית גם אם לא הסתיימה תקופת הביטוח, וללא קשר לסכומים ששולמו. חלק מחברות הביטוח מאפשרות למבוטח להמשיך בביטוח באותם תנאים, על פי הוראת קבע בבנק. ילד שהגיע לגיל הבגרות שנקבע בביטוח, יכולים הוריו להוציאו מההסכם ללא קשר לסכומים ששולמו וגם אם לא הסתיימה תקופת הביטוח. במרבית הפוליסות, אצל עובד שיוצא לחו"ל בשליחות העבודה מוקפאת הפוליסה עד שובו. כיסויים כגון:

  • ביטוח שיניים משמר, הכולל כיסוי לשירותים כמו: צילומי שיניים, עקירות שיניים בדיקות ועוד.

  • כיסוי לניתוחי חניכיים, הרחבה כחלק מכתב שירות אמבולטורי (טיפולים שאינם במסגרת אשפוז) המתווסף לפוליסת ביטוח הבריאות שלך.

  • אם הצטרפת לביטוח שיניים במסגרת ביטוח קבוצתי במקום העבודה שלך, תוכל ליהנות מכיסוי לטיפולי שיניים משקמים שנועדו לכסות טיפולי שיקום בחלל הפה, כגון כתרים, גשרים, תותבות ועוד, וגם מכיסוי לטיפולי שיניים אורתודונטיים (יישור שיניים) לילדים שכולל איתור, תיקון ומניעה של ליקויי סגר של השיניים, לסתות והפנים.

מה חשוב לדעת על ביטוח שיניים?

יש הרבה אנשים שממהרים לעשות ביטוח שיניים לפני כשהם יודעים כי בקרוב יצטרכו טיפול רפואי יקר וזה לגיטימי כי בסופו של דבר מחירו של הביטוח וטווח התקופה אליה המבוטח מתחייב מספקים לחברת הביטוח כיסוי על מרבית הטיפולים שכן המחיר של הביטוח לא זול. כמו כן חשוב להבין שאצל חברות ביטוח רבות שמספקות ביטוח שיניים יש סייגים ועליכם להיות מודעים אליהם, למשל : יש הרבה חברות ביטוח שלא מסכימות לבצע טיפולים להם אין אופי טיפולי, זאת אומרת שמי שירצה לעשות ביטוח שיניים לשם כיסוי על טיפולים קוסמטיים יצטרך לבדוק היטב האם חברת הביטוח אכן מספקת כיסוי על כך. בסופו של דבר חברות הביטוח מספקות במסגרת ביטוח השיניים טיפולים להן אופי טיפולי בלבד וישנן מעט מאוד חברות ביטוח שיספקו כיסוי על טיפולים קוסמטיים מלאים, חלקיים או בכלל.

אצל מי ניתן לקבל טיפול במסגרת ביטוח שיניים?

את טיפולי השיניים שבמסגרת ביטוח השיניים תוכלו לעשות אצל רופאי שיניים להם יש הסכם עם חברת הביטוח, זאת אומרת שלא תוכל לפנות לכל רופא שחפצה נפשכם ולעשות אצלו את הטיפול. כל חברת ביטוח פועלת על פי הסכם עם רופאי שיניים ועל פי מחירון טיפולים שהיא קובעת, פעמים רבות אנו יכולים לראות כי חברות הביטוח שואפות להוזיל מחירים וכך קורה שחלק מהרופאים הם לא מן השורה הראשונה או שהחומרים בהם הם עושים שימוש הם לא מן האיכות הגבוהה ביותר ויש לברר על נושא זה לעומק לפני שאתם מפקירים את השיניים שלכם בידי הרופא.

מה הן התוכניות המוצעות בארגוני עובדים, קולקטיבים וקבוצות אחרות?

  • ביטוח לטיפולים משקמים

תוכנית זו מכסה את הוצאות השיקום הבאות: כתרים וגשרים מכל הסוגים, תותבות מכל הסוגים ומבנים ישירים ויצוקים. כל אלו דורשים עבודות מעבדה מורכבות, אשר מטרתן לתקן הרס שאינו ניתן לשיקום באמצעות סתימה, למשל שיקום שן לאחר טיפול שורש, או שחזור מרווח שיניים חסרות שנוצר בעקבות עקירת שיניים. במרבית התוכניות הכיסוי הביטוחי נוגע הן לעבר והן לעתיד. כלומר, הביטוח מכסה כל שן חסרה מהעבר, עוד לפני שהצטרף המבוטח לתוכנית, וכל שן שתיעקר מיום הפעלת הביטוח. כך גם בכל הנוגע לטיפול שורש שנעשה בעבר באחת השיניים או שייעשה בעתיד, ולמבנה ולכתרים בשיניים הנדרשים כתוצאה מכך. התוכנית מכסה את כל המבוטחים מעל גיל 18, ללא בדיקה מוקדמת ותקופת המתנה. היא נכנסת לתוקף מיד עם חתימת החוזה, אך כרוכה בהשתתפות עצמית.

  • ביטוח לטיפולי חניכיים וניתוחים

תוכנית זו מכסה טיפולי חניכיים וניתוחי חניכיים (פריודונטיה), כולל בדיקות מומחים, טיפול תרופתי, קיטוע חניכיים, גרידת חניכיים או ניתוחי מטלית, תיקוני עצם ועוד. התוכנית מכסה את כל המבוטחים מעל גיל 18, ללא בדיקה מוקדמת ותקופת המתנה. היא נכנסת לתוקף מיד עם חתימת החוזה, אך כרוכה בהשתתפות עצמית.

  • ביטוח לטיפולים אורתודונטיים

תוכנית זו מכסה טיפולים ליישור שיניים ולליקויי סגר אצל ילדים. התוכנית מכסה את כל המבוטחים ללא בדיקה מוקדמת ותקופת המתנה. היא נכנסת לתוקף מיד עם חתימת החוזה, אך כרוכה בהשתתפות עצמית.

  • ביטוח להשתלות שיניים

תכנית זו מבטחת את הצורך בטיפול כירורגי להשתלת שיניים, כולל בדיקות מומחים, טיפול כירורגי להשתלת שתלים העומדים בתקן הישראלי, טיפול תרופתי, מעקב רפואי, טיפול כירורגי לחשיפת השתלים לפני הטיפול המשקם, השתלות עצם, הרמות סינוס ועוד. התוכנית מכסה את כל המבוטחים מעל גיל 18, ללא בדיקה מוקדמת ותקופת המתנה. היא נכנסת לתוקף מיד עם חתימת החוזה, אך כרוכה בהשתתפות עצמית. בשלושת הביטוחים האחרונים ניתן לקבל את הטיפולים אך ורק אצל רופאים בעלי תעודת מומחה מטעם משרד הבריאות בכירורגיית פה ולסת, פריודונטיה לצורך ניתוחי חניכיים והשתלות שיניים או אורתודונטיה.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא. *אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.


5 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page