top of page
  • אלירן צורי

ביטוח סיעוד דרך קופות החולים

עודכן: 22 בנוב׳ 2022


ביטוח סיעוד דרך קופות החולים
ביטוח סיעוד דרך קופות החולים

נשאלת השאלה מתי הופך אדם מחולה הזקוק לטיפול לאדם המוכר כחולה סיעודי? ובכן אדם סיעודי הינו אדם שאינו מסוגל לקיים את ששת פעולות הקיום הבסיסיות ובתוכם הפעולות הללו: לקום, להתנועע וללכת, להתיישב, להתפשט, להתקלח ולהתלבש, לאכול ולשתות, לשלוט על הסוגרים, או אדם הסובל מתשישות נפשית. עבור רוב חברות הביטוח אי יכולת קיום שתי פעולות מבין כל אלו המפורטות מעלה מספיקה על מנת לקבוע כי האדם הינו סיעודי, בתנאי שאחת משתי הפעולות היא אי שליטה על סוגרים. במקרה של חוסר יכולת לקיים שלוש ויותר אין ספק לגבי הגדרתו של המבוטח.


קופות החולים השונות מציעות למבוטחים אפשרות לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי קבוצתי אחיד

תנאי הפוליסה והכיסוי הביטוחי זהים בין כל קופות החולים, וההבדלים עשויים להיות בטיב השירות ובמחיר הפוליסה

הפוליסות מוצעות בשני רבדים, כאשר לכל רובד ניתן לרכוש גם תוספת המרחיבה את התגמול הכספי לו זכאי המבוטח במקרה של הפעלת הפוליסה

ניתן לשמור על רצף ביטוחי במעבר בין קופות חולים


ביטוח סיעודי קולקטיבי, יתרונות וחסרונות

על אף החשש ממה שטומן בחובו העתיד לא כולנו יכולים להרשות לעצמנו ביטוח סיעודי פרטי. ביטוח מסוג זה עולה כסף רב והתחייבות לתשלום קבוע לאורך שנים ובעצם עד יומנו האחרון. האפשרות השנייה העומדת לרשותנו היא ביטוח סיעודי קולקטיבי המוצע על ידי רוב קופות החולים וגם על ידי גופים גדולים שונים ואפילו ועדי עובדים. כמובן שהביטוח הסיעודי קולקטיבי שונה בסטנדרטים שלו ובמה שהוא מציע מזה הפרטי, בעיקר באופן הפיצוי ובגובהו אך למרות זאת הוא מאפשר שקט נפשי יחסי.


ביטוחים סיעודיים בקופות החולים השונות:


פוליסות ביטוח לאומית

פוליסות ביטוח כללית

פוליסות ביטוח מאוחדת

פוליסות ביטוח מכבי

אחד מיתרונותיו הבולטים של הביטוח הקולקטיבי הוא שלרוב לא נדרש להמציא מסמך המעיד על המצב הבריאותי של המבוטח. היעדר הצהרת בריאות שכזו מאפשרת לרבים לבטח את עצמם בביטוח סיעודי כאשר רוב החברות האחרות היו דוחות אותן על הסף מפאת הפסד עתידי וחוסר נכונות להשקיע בהם כספית לאור מצבם הבריאותי.


החיסרון הגדול של הביטוח הקולקטיבי לעומת יתרון היעדר הצהרת בריאות הוא תוקפו הקצר. ביטוח קולקטיבי עשוי לפוג בתוך שנתיים או שלוש ולהותיר את המבוטח ללא המשך כיסוי ופיצוי. לאחר שנים אלו מעריכה שנית חברת הביטוח את הפוליסות ובוחרת להעלות או להוריד את המחיר ורוב הזמן, וודאי כבר ניחשתם נכון, היא לא בוחרת להוזיל אותו. מה עושה במקרה כזה אדם שהתחיל לשלם עבור הביטוח כאשר מצבו הפיזי היה טוב אך כיום לאחר שלוש שנים הוא סיעודי ותלוי תלות מוחלטת בכספי הביטוח? שאלה קשה, והתשובה עליה היא, מחפש חברת ביטוח אחרת שתואיל בטובה להעניק לו חסות. דבר שלא יהיה קל או פשוט כלל. כאמור העלות הזולה של הביטוח הקולקטיבי עשויה לעלות בסופו של דבר ביוקר.עיקרי תנאי פוליסות הביטוח הסיעודי הקבוצתי


ניתן להצטרף לביטוח הסיעודי של כל אחת מקופות החולים בכל גיל, בכפוף לבחינת מצב רפואי קודם (מצבו הרפואי של המבוטח בעת ההצטרפות).

ניתן לעבור בין הקופות באופן חופשי, ללא חיתום ללא תקופת אכשרה וללא אובדן זכויות, לפרטים ראו בהמשך.

כל קופת חולים מגדירה את הפרמיה (הסכום החודשי שישולם לקופת החולים), כאשר ככל שהמבוטח מצטרף בגיל צעיר יותר, הוא ישלם פרמיה נמוכה יותר.

רכישת הביטוח הסיעודי אינה מותנית ברכישת מוצרים אחרים.

הביטוח יכול להתממש בשני אופנים:

פיצוי - מבוטח השוהה בביתו יהיה זכאי לקצבה חודשית.

שיפוי - מבוטח השוהה במוסד סיעודי יהיה זכאי לקצבה חודשית שמטרתה השתתפות בעלות השהייה במוסד. חשוב לדעת שסכום השיפוי שישולם למבוטח לא יעלה על שיעור של 80% מהסכום שהמבוטח שילם בפועל למוסד.

תקופת ההמתנה בפוליסה היא 60 ימים. המשמעות היא שתגמולי הביטוח ישולמו רק לאחר 60 ימים מהמועד שבו המבוטח הפך לסיעודי.

הפוליסה לא תכלול כיסוי מקרי סיעוד עקב, בין היתר, תאונות דרכים ותאונות עבודה.

לפרטים נוספים בנושא פוליסות הביטוח הסיעודי האחיד בקופות החולים השונות, ראו באתר כל הבריאות.המידע במאמר זה הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה חוות דעת משפטית או תחליף לייעוץ משפטי.

מובהר כי המידע המבוא באתר מבטא את מיטב הבנתם של המעורבים בכתיבתו, ואין לראותו כמידע שלם וממצה. מידע זה אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ולהתייעצות עם יועצים משפטיים מקצועיים, באשר לכל עניין ומקרה, לגופם.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא. *אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.


0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page