top of page
  • אלירן צורי

ביטוח סיעודי פרטי

עודכן: 22 בנוב׳ 2022


ביטוח סיעודי פרטי
ביטוח סיעודי פרטי

פוליסת ביטוח סיעודי פרטית היא חוזה אישי בין המבוטח וחברת הביטוח.

הביטוח הסיעודי בחברת ביטוח מבוסס על פיצוי כספי חודשי, ללא תלות במצבו הכלכלי של האדם וללא השפעה או קיזוז עקב קבלת סיוע מגורם אחר. היקף הכיסוי ותקופת הפיצוי נקבעים על ידי המבוטח, במועד ההצטרפות לביטוח ובהתאם לתנאי הפוליסה.


מה נחשב מקרה סיעודי?


מקרה סיעודי הוא אחד מהשניים הבאים:

-מצב בריאות ותפקוד ירודים של המבוטח כתוצאה ממחלה, תאונה או ליקוי בריאותי, אשר בגינו הוא אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו לפחות 50% מהפעולה, מתוך 6 הפעולות הבאות: אי יכולת לקום, להתלבש, להתרחץ, לאכול ולשתות, לשלוט על סוגרים

-מצב בריאות ותפקוד ירודים של המבוטח עקב "תשישות נפש" שנקבעה על ידי רופא מומחה.


מונחים חשובים בביטוח סיעודי – או במילים אחרות, מה מבדיל בין פוליסות הביטוח?


תקופת הביטוח - זמן ההתחייבות של חברת הביטוח להמשך הפוליסה באותם תנאים

תקופת המתנה - מהיום שבו הוכר המבוטח כאדם סיעודי ועד הרגע בו זכאי לתגמול

תקופת הפיצוי - משך התקופה בה מתחייבת חברת הביטוח לשלם במקרה ביטוח

ערך הסילוק - סכום ביטוח הנצבר כתלות במשך תקופת התשלום בפועל של הפוליסה

היקף הפיצוי - הפיצוי המינימלי נקבע בהוראות המפקח על הביטוח


יתרונות הביטוח הפרטי על הקולקטיבי


יתרונות הביטוח הפרטי הם העובדה כי הוא תקף למשך כל החיים ואינו תלוי תוקף. מה הכוונה, ביטוחים אחרים, כמו ביטוח סיעודי קולקטיבי למשל פג לאחר מספר שנים, מה שמותיר את המבוטח ללא כיסוי ופעמים רבות גם ללא סיכוי להיות מבוטח שנית על ידי חברה אחרת בשל מצבו הקשה. בביטוח פרטי אין לחברת הביטוח אפשרות לבטל או להפסיקו, הביטוח תקף כל עוד האדם חי. למעלה מזה, ישנה פעולה הנקראת סילוק ובה חברות ביטוח פרטיות רבות אף ממשיכות לשלם את תשלומי הביטוח בזמן גם אם מסיבה כלשהי הפסיק המבוטח לשלם עבור הביטוח, מסיבה כלכלית או אחרת. הביטוח ימשיך בהתאם לסכום אותו צבר בעבר.


יתרון נוסף בביטוח הפרטי הוא בתקופת האכשרה ובתקופת ההמתנה. תקופת האכשרה היא התקופה בין רגע רכישת הביטוח ועד הרגע בו הוא נכנס לתוקף, בביטוח הפרטי התקופה הזו מינימאלית ואף אינה קיימת, משמע הביטוח נכנס לתוקף מידי ברגע רכישתו. תקופת ההמתנה היא התקופה החולפת בין ההחלטה והאישור של המבוטח כסיעודי הזכאי לפיצויים ובין תחילת תשלום הפיצויים בפועל, גם כאן יש יתרון לביטוח הפרטי המקצר באופן משמעותי את תקופת ההמתנה.

הבדל ניכר קיים גם בין ביטוח המציע פוליסת "שיפוי", השכיחה יותר בקרב הביטוחים הקולקטיביים, שמשמעה פיצוי כנגד קבלות והוכחות על תשלומים, כלומר פיצוי תלוי הוצאה, אל מול ביטוח המציע פוליסת "פיצוי" המעניקה פיצוי אחיד בגובה התואם לדמי הביטוח ששילם המבוטח לאורך כל התקופה ומועברים אליו בלי קשר להוצאות הטיפוליות או הסיעודיות שלו.


כמו כל היתר מדובר בהבדלים משמעותיים. בכל מקרה ביטוח הוא עניין חשוב ומשמעותי מאד לכן מומלץ להתייעץ עם סוכן ביטוח מקצועי ולהימנע מטעויות וכפל תשלומים עקב כפל כיסויים וכדומה.
לתשומת ליבך, המידע שמוצג לעיל הינו מידע תמציתי. הפרטים המלאים בנוגע לתכנית לרבות ההרחבות השונות מפורטים בתנאי הפוליסות והם אלו המחייבים.

מובהר כי המידע המבוא באתר מבטא את מיטב הבנתם של המעורבים בכתיבתו, ואין לראותו כמידע שלם וממצה. מידע זה אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ולהתייעצות עם יועצים משפטיים מקצועיים, באשר לכל עניין ומקרה, לגופם.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא. *אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.


0 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול
bottom of page