top of page

ביטוח חיים

 
ביטוח חיים

מהו ביטוח חיים - ביטוח חיים הוא סוג של ביטוח המכסה סיכון מוות ומעניק הגנה כלכלית במקרה של אובדן מפרנס בבית. ביטוח חיים נועד להגן על המשפחה במקרה של מוות. הפוליסה משלמת תשלום חד פעמי ו/או הכנסה לתקופה מסוימת למי שנותר מאחור. זה יכול לשמש כהשקעה, לפירעון חוב, או כתחליף הכנסה למי שתלויים בהכנסה של בן זוגם שנפטר.

ביטוח חיים בסיסי ביותר (המוכר גם בתור ביטוח ריסק או פוליסת ריסק) נועד לספק למשפחה פיצוי כספי במקרי מוות. בבוא העת

ביטוח חיים נועד להגן על המשפחה במקרה של מוות. זהו חוזה בין אדם פרטי לחברת ביטוח, שבו החברה מסכימה לשלם סכום כסף (הערך הנקוב) עם מוות.

ביטוח חיים יכול להיעשות על ידי כל מי שרוצה להגן על משפחתו למקרה ימותו במפתיע ולספק הגנה כלכלית במקרה שיאבד את המפרנס בביתו או את בן / בת הזוג

ביטוח חיים הוא מוצר ביטוחי המחלק סכום כסף למוטבים במקרה של מוות. הוא נועד לספק הגנה למשפחה במקרה של מוות והוא נועד גם לספק הגנה כלכלית.

זה קיים כבר מאות שנים וזה התפתח עם הזמן. הוא שימש בתחילה כמכשיר לתכנון עיזבון אך כיום הוא הפך ליותר מזה.

ישנם סוגים שונים של פוליסות ביטוח חיים, כמו ביטוח חיים לטווח ארוך וביטוח חיים שלמים. ביטוח חיים לתקופה מספק כיסוי רק עד תום התקופה שיכול להיות בין 10 ל-30 שנים בהתאם לבחירת המבוטח, בעוד שפוליסות לכל החיים מספקות כיסוי לאורך כל חייו, ביטוח חיים למשכנתא ועוד.

ביטוח חיים קיים כבר מאות שנים. הוא שימש בתחילה ככלי לתכנון עיזבון אך כיום הוא הפך ליותר מזה. בעבר, ביטוח חיים היה מוצר שרק אנשים עשירים יכלו להרשות לעצמם, אך כעת הוא זמין לכולם.

ישנם סוגים רבים ושונים של פוליסות ביטוח חיים זמינות כיום ולא כולן נוצרו שוות. סוג הפוליסה שאתה קונה יהיה תלוי בצרכים שלך ובתקציב שלך.

 

ההיסטוריה של ביטוחי החיים

פוליסת ביטוח החיים הראשונה נכתבה בשנת 1706 על ידי סוחר לונדוני בשם ניקולס ברבון. לפוליסה היה ערך נקוב של 100 ליש"ט והפרמיה הייתה 10 ליש"ט לשנה. בשנת 1827, חברת ביטוח החיים האמריקאית הראשונה בשם Massachusetts Mutual Life Insurance Company נוסדה בווסטר, מסצ'וסטס על ידי ג'יימס רידל שהיה חקלאי לפני שהקים חברה משלו. ביטוח חיים הוא חוזה בין מבטח למבוטח המשלם תגמולים בחייו של המבוטח. חלק מהמבטחים מתמקדים במיוחד בביטוח חיים בעוד שאחרים מציעים גם ביטוח טווח וגם ביטוח חיים שלמים. ביטוח חיים הוא חוזה בין המבוטח למבטח. המשקיע מסכים לשלם סכום כסף קבוע, או פרמיות, שבגינן המבטח מסכים לספק הגנה פיננסית במקרה של מוות.

הצורה הראשונה של ביטוח חיים הוצגה בשנת 1748 על ידי איש עסקים סקוטי בשם ג'ון מאר. הוא רצה לפרנס את משפחתו אם ימות בטרם עת ולכן שילם לרופא שלו 10 פאונד (כ-20 דולר) מדי שנה במשך 20 שנה. אם ימות בתקופה זו, אשתו תקבל 1,000 ליש"ט (כ-2,000 דולר).

 

ביטוח חיים במדינת ישראל

ביטוח חיים הוא ביטוח המגן על חיי אנשים ומעניק ביטחון כלכלי לבני משפחתם.

בעתיד, ביטוח החיים יהיה יותר ויותר מותאם אישית, כלומר ייקח בחשבון את מצבו הבריאותי של הפרט וגורמים נוספים כדי לקבוע את הסיכון למוות.

ביטוח חיים, במובן מסוים, הוא ההפך מביטוח בריאות. הראשון הוא ביטוח "חד פעמי" והשני "שוטף". כדי להבין בפשטות סליחה על הביטוי - זה ביטוח מאוד 'טיפש', כלומר כשיש תעודת פטירה ומצבה מקבלים כסף.

 

החרגות בביטוח חיים

בביטוח חיים אין החרגות מלבד הצטרפות לביטוח חיים חדש הכולל הצהרת בריאות חדשה / רכישת פיצוי נוסף על הביטוח הקיים ופה כן יש החרגה ותקופת אכשרה בת שנה להתאבדות ולא יהיה פיצוי עבור התאבדות של הלקוח בשנה הראושנה לביטוח.

מלבד זה אין החרגות בביטוח חיים מה הכוונה:

נגיד וחלילה הלקוח חולה במחלת סכרת - אין אפשרות להחרגת את המחלה ובמקרה של מוות חלילה חברת הביטוח כן תשלם אם זה מוות מסכרת.

מה חברת הביטוח כן יכולה לעשות?

בעצם חברת הביטוח יכולה לתת תוספת במחיר עבור המחלה (כי היא לוקחת סיכון שאותו אדם יכול למות עקב המחלה) והמחיר הסופי של הביטוח חיים יכול להיות יקר יותר בעשרות או מאות אחוזים מהמחיר המקורי שיש לאותו אדם.

 

 

עישון משפיע על המחיר של ביטוח חיים?

אז כן עישון משפיע על המחיר של ביטוח חיים, חברת הביטוח בעצם לוקחת “סיכון גדול יותר” על אדם מעשן.

עלות הביטוח למעשן גבוהה יותר ולעיתים אף כפולה או יותר, בהשוואה למבוטח שאינו מעשן.

הסיבה לכך היא שמעשנים נוטים יותר לחלות מאשר ללא מעשנים. עישון גם מגביר את הסיכוי לחלות בסרטן ריאות ומחלות אחרות.

עלות הביטוח למעשן גבוהה יותר - ולעיתים אף כפולה או יותר - בהשוואה למבוטח שאינו מעשן.

בארצות הברית מעריכים שאנשים שמעשנים סיגריות מוציאים כמעט 2,000 דולר יותר בשנה על שירותי בריאות מאשר אלו שאינם מעשנים.

חברות הביטוח רואות בשימוש בטבק גורם סיכון משמעותי וגובות מהמעשנים עד 50% יותר מאנשים שאינם מעשנים עבור אותו כיסוי.

חלק מהמעשנים טוענים שזה לא הוגן, מכיוון שהם משלמים תוספת עבור משהו שהם לא יכולים לשלוט בהם. עם זאת, אחרים טוענים ששימוש בטבק צריך להיחשב כמצב קיים מראש ואין לכסות אותו כלל בביטוח.

עישון מסוכן לבריאות האדם. זה יכול להוביל למחלות ומצבים רבים ושונים, כגון סרטן, שבץ, התקף לב ומחלות ריאות.

עלות הביטוח למעשנים גבוהה מזו של לא מעשנים. הסיכון למעשן גבוה יותר מכיוון שהם נוטים יותר לחלות במחלות או מחלות מסוימות מאשר לא מעשנים. זו הסיבה שחברת הביטוח גובה מהמעשן יותר עבור פוליסת הביטוח שלו.

העלות הממוצעת לאדם שמעשן סיגריות היא 2,726 דולר לשנה בעוד שהעלות הממוצעת לאדם שאינו מעשן סיגריות היא 1,140 דולר לשנה.

עישון הוא גורם המוות המוביל בארצות הברית. זה גורם ליותר מ-480,000 מקרי מוות מדי שנה, כולל 41,000 מקרי מוות מעישון פסיבי.

עישון פוגע בבריאות שלך על ידי גרימת סרטן ריאות וסוגי סרטן אחרים, מחלות לב ושבץ מוחי. זה יכול גם להוביל לאי פוריות, בעיות זיקפה ובעיות מיניות אחרות. עישון יכול גם להחמיר מצבים כרוניים כמו אסטמה או אמפיזמה.

עישון הוא אחד מגורמי המוות המובילים בעולם. זה יכול לגרום לסוגים רבים של סרטן, מחלות לב ומחלות ריאות.

עישון הוא אחד מגורמי המוות המובילים בעולם. זה יכול לגרום לסוגים רבים של סרטן, מחלות לב ומחלות ריאות. עישון גם מגביר את הסיכוי לפתח בעיות בריאות אחרות כמו סרטן הפה ומחלות חניכיים. למעשנים יש גם סיכוי גבוה יותר לפתח התמכרות לניקוטין שהוא חומר מזיק שיכול להוביל להתנהגויות ממכרות אחרות כמו שתייה או שימוש בסמים.

לא רק הבריאות הפיזית משפיעה גם על העישון; יש לזה השפעה שלילית גם על בריאות הנפש. הכימיקלים בסיגריות יכולים להשפיע על הכימיה של המוח, מה שעלול להוביל לדיכאון וחרדה אצל חלק מהאנשים המעשנים באופן קבוע.

 

מה ההגדרה לאדם מעשן בביטוח חיים?

הגדרה לעישון בביטוח חיים בחברות הביטוח: סיגריות, סיגרים, מקטרת, נרגילה, סיגריה אלקטרונית, עישון ירוק (גראס, מריחואנה, פייסל, ג'וינט ועוד)

כמות הסיגריות שמעשנים לא משנה גם עישון של סיגירה אחת אדם מוגדר כמעשן.

 

ביטוח ריסק

בענף הביטוח מחשבים את הסיכון על ידי הערכת ההסתברות לקרות אירוע והכפלה בהשלכות הכספיות. ביטוח ריסק הוא ביטוח חיים רק השם הוא שונה המוצר הוא זהה.

 

איך ניתן לאתר את הביטוח חיים שלי?

אתר הר הביטוח הוא מנוע חיפוש לביטוחים הקיימים לי היום

אתר הר הביטוח מסייע לאנשים למצוא את החברה בה ביטוח החיים המושלמת עבורם. יש להם מאגר מידע של כל חברות ביטוח החיים הזמינות והם מסוגלים לסנן אותם לפי קטגוריה, מספר פוליסה, סוג הביטוח ופרמיה לתשלום.

כצרכן, אתה עלול להיות מבולבל לגבי סוגי הביטוחים שיש לך. הר הביטוח הוא כלי מצוין שיעזור לכם למצוא את הביטוחים הרלוונטיים לחיים ולצרכים שלכם.

הר הביטוח הוא אתר ממשלתי של משרד האוצר לכל צרכי ביטוח החיים שלך. זוהי דרך קלה לקבל מידע על כל סוגי הביטוחים השונים שקיימים ומה הם יכולים לעשות עבורך. האתר עזר לי למצוא את הביטוחים הנוכחיים שלי.

אתר זה הוא כלי מצוין לכל מי שרוצה לדעת יותר על סוגי ביטוח החיים השונים שלו, אך אינו יודע מאיפה להתחיל. זה קל לניווט, וזה עזר לי להבין איזה סוג ביטוח הגיוני עבורי.

 

כפל בביטוח חיים

בביטוח חיים יש אפשרות לעשות כפל, אבל את הסכום פיצוי אקבל מכל אחת מחברות הביטוח, ניתן לחלק סכומי ביטוח בין חברות הביטוח השונות וכל חברה תשלם את סכום הפיצוי שעשיתי.

בביטוח חיים אפשר לעשות כפל ביטוח, במודע או שלא במודע. אבל את סכום הפיצוי אקבל מכל אחת מחברות הביטוח לאחר עשיית הביטוח.

ייתכן שהמבטחת לא תקבל אותי לביטוח ברמת הכיסוי הזו בהתאם לסיכון שהיא נוטלת על עצמה (לשם הדוגמא החלטתי שאני רוצה לעשות פיצוי בגובה 10 מיליון שקל) זה אפשרי. אך עליכם להיות מודעים להחלטה הזו ולדעת שאם תעשו זאת, סכום הפיצוי יגיע מכל אחת מחברות הביטוח, ניתן גם לחלק את גובה הביטוח חיים ולעשות בכל חברת ביטוח, ביטוח חיים שונה (לדוגמה בחברה א’ אעשה ביטוח חיים של 5 מיליון ובחברה ב’ אעשה ביטוח חיים של 5 מיליון) ככה אהיה מכוסה על 10 מיליון ואחלק את הסיכון של חברות הביטוח, חברות הביטוח יהיו חייבות לשלם ברגע שהפוליסה הופקה.

 

 

מובהר כי המידע המבוא באתר מבטא את מיטב הבנתם של המעורבים בכתיבתו, ואין לראותו כמידע שלם וממצה. מידע זה אינו מהווה תחליף לבדיקה יסודית ופרטנית ולהתייעצות עם יועצים משפטיים מקצועיים, באשר לכל עניין ומקרה, לגופם.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא. *אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

נתונים הכלולים במסמך זה צפויים להשתנות. מסמך זה אינו מהווה ייעוץ, המלצה או חוות דעת באשר לכדאיות השקעה או חיסכון בכל מוצר, ואינו יכול להוות תחליף לייעוץ אישי המותאם לנתוניו, צרכיו ומטרותיו של כל אדם. האמור במסמך זה אינו מהווה ייעוץ מס מכל סוג שהוא.

*אין באמור תחליף לייעוץ ו/או שיווק פנסיוני אישי או התחייבות להשגת תשואה או דירוג דומה.

האמור לעיל וכל המידע המופיע הינו מידע כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ/שיווק השקעות/פנסיוני ו/או ייעוץ מס ו/או תחליף לייעוץ/שיווק כאמור על ידי בעל רישיון המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. פוליסות ביטוח כפופות לחיתום הנקבע על ידי חברת הביטוח, התנאים המלאים והקובעים הם התנאים שמופיעים בפוליסות הביטוח עצמם ומופיעים באתרי חברות הביטוח השונות אין באמור הבטחה להשגת תשואה כלשהי.

 
bottom of page